چای درشت یا چای شکسته ، کدام بهتر است ؟ تی‌ بالکا | OkChay

برخی اوقات، این داستان را دربارهٔ گوتاما بودا به جای بودیهارما اوکی چای و حس خوب زندگی:‌یک تجربه ی ناب بازگو می‌کنند. به راحتی رنگ پس نمی دهد حتی در فنجان آب سرد و برای این عمل مدت زیادی را نیاز دارد.

کافئین موجود در چای سیاه

مطالعات نشان می‌دهند چای سیاه به عنوان یک پروبیوتیک عمل می‌کند و روند هضم را بهبود می‌بخشد. علاوه بر خاصیت ضد سرطانی، مصرف چای سیاه برای بیماران دیابتی نیز مفید است. مصرف چای سیاه در بزرگسالان 60 سال به بالا باعث می‌شود عملکرد شناختی بهتری داشته باشند و کمتر در معرض بیماری آلزایمر قرار بگیرند. نوشیدن چای هوشیاری و تمرکز را بالا می‌برد و خطر ابتلا به سکته مغزی را نیز کاهش می‌دهد.

واردات و ترخیص کالا

کشور بزرگ روسیه به تنهایی 10 درصد از سهم مصرف چای در جهان را به خود اختصاص داده است. سابقه مصرف چای در ایران به عنوان یک نوشیدنی سطح بالا به قرن هفدهم میلادی می‌رسد. اگر به‌دنبال یک نوشیدنی کم‌کالری با کافئین کمتر از قهوه یا نوشیدنی‌های انرژی‌زا هستید، چای سیاه گزینه بسیار خوبی است. پلی‌فنول‌ها و تانن موجود در چای سیاه باعث از بین رفتن از باکتری‌های ایجاد کننده پوسیدگی دندان می‌شوند و بوی بد دهان را به شدت کاهش می‌دهند.

  • از دیگر ترکیبات موجود در چای ماسالا چای سیاه است که می‌تواند باعث کاهش سطح کلسترول خون شود.
  • اهمیت ارسال چای به کشور‌های دیگر باعث است که قوانینی در مورد صادرات این کالا توسط دولت وضع شود.‌تمام تاجران موظف به رعایت این دستورالعمل‌ها هستند.
  • پسته در مناطق کویری ایران ازجمله استان کرمان، بخش‌هایی از استان خراسان، استان سمنان و همچنین استان فارس تولید می‌شود.
چای درشت یا چای شکسته ، کدام بهتر است ؟ تی‌ بالکا | OkChay از آنجا که چای سیاه، تانن بیشتری نسبت به هر نوع دیگر چای دارد،باعث سلامتی گوارشی نیز برخورد می شود. تانن ها بیماری های معده و روده را تسکین می دهند،و به طور کلی به هضم غذا کمک می کنند و فعالیت روده (مانند اسهال) را کاهش می دهند. چای های سیاه غالبا دارای رنگ های تیره می باشند و اولین بار در اواسط قرن 17 میلادی در چین کشف شدند و اولین نوع چای بود که به اروپا و خاورمیانه صادر شد که موفقیت تجاری چای سیاه در غرب منجر به تولید گسترده آن در چین شد. مطالعات نشان داده‌اند که نوشیدنی‌های حاوی L-theanine و کافئین به دلیل تأثیرات L-theanine بر مغز بیشترین نقش را در تمرکز دارند. به همین دلیل بسیاری افراد پس از نوشیدن چای انرژی بیشتری نسبت به سایر نوشیدنی‌های کافئین‌دار مانند قهوه احساس می‌کنند. چای سیاه حاوی کافئین و اسید آمینه‌ای به نام L-theanine است که می‌تواند هوشیاری و تمرکز را بهبود بخشد.